Co kupić podczas pobytu na wsi?

Co kupić podczas pobytu na wsi?

Większość produktów spożywczych można co prawda kupić w marketach i na różnego rodzaju targowiskach, jednak ich jakość pozostawia często wiele do życzenia. Innym aspektem jest dość wyraźnie zawyżona cena. Jeśli masz okazję wyjechać na wieś, to jest to zatem doskonała okazja, aby zaopatrzyć się w wyjątkowe, wysokiej jakości produkty. Co zatem warto kupić na wsi?

Świeże owoce i warzywa

Wiejskie tereny są doskonale przystosowane do uprawy różnego rodzaju warzyw i owoców. Praktycznie w każdej wsi spotkać można piękne sady i pola uprawne. Z tego powodu będąc w takim miejscu warto udać się do lokalnych hodowców i kupić zapas świeżych jabłek, ziemniaków, truskawek czy śliwek. Wszystko zależy oczywiście od aktualnej pory roku, jednak nawet zimą dostaniesz od rolników coś ciekawego i o wiele zdrowszego, niż w sklepie. Jeśli lubisz ogrodnictwo i posiadasz własną działkę uprawną, zaopatrz się również w sadzonki! Na wsiach dostaniesz doskonałej jakości sadzonki borówek, truskawek, pomidorów czy słoneczników. Nic, tylko korzystać!

Produkty odzwierzęce

Wieś to raj dla zwierząt uprawnych. Jeśli już tam jesteś, popytaj lokalnych mieszkańców o możliwość zakupu świeżych jaj, mleka czy innych produktów odzwierzęcych. Tego typu żywność znacznie różni się od tej dostępnej w sklepach, głównie pod względem jakości i stopnia przetworzenia. Co więcej, hodowcy i rolnicy bardzo często prowadzą własne produkcje nabiału, np. sera czy jogurtów. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jaką wartość mają takie produkty. Świetnym pomysłem będzie również inwestycja w miód z pasieki, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, a takich w naszym życiu nigdy zbyt wiele! Jeśli wieś, w której aktualnie przebywasz położona jest w pobliżu jeziora, podpytaj również o świeże ryby słodkowodne, które są źródłem wielu składników odżywczych.

Mąka i inne produkty zbożowe

Czy wiesz, czym różni się mąka dostępna w sklepach od tej świeżo wyprodukowanej? Przede wszystkim jest produktem przetworzonym, który wzbogacono o różnego rodzaju substancje konserwujące. Rolnicy bardzo często produkują własną mąkę, którą chętnie sprzedają. Poza mąką powinno udać ci się dostać także skrobię ziemniaczaną, siemię lniane czy płatki owsiane. Wszystko zależy od tego, w jak bardzo rozwiniętej wsi się znajdujesz, oraz jak dobry research uda ci się przeprowadzić wśród lokalnej społeczności. Pamiętaj, aby nie targować się z hodowcami i rolnikami, ponieważ ceny zboża i tak są stosunkowo niskie, a utrzymanie gospodarstwa niezwykle kosztowne.