Czego się napijesz?

Czego się napijesz?

Różne są sposoby na spędzenie kilku minut przerwy w pracy. Niektórzy szukają ukojenia w świeżym powietrzu na balkonie lub tarasie, dla innych to doskonały czas na zapalenie papierosa. Znaczna większość z nas stabilizuje swoje zmęczone lub zszargane nerwy łykami ulubionego napoju. Preferencje są absolutnie różne, a czasami zależą od kraju, w którym się znajdujemy.

Zastrzyk kofeiny

Niewątpliwie to właśnie kawa stanowi najczęstszy wśród Polaków napój kojarzący się z przerwą. Po prawdzie trzeba przyznać, że nie tylko z przerwą. Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez swojej ulubionej, a najpopularniejsza z nich jest kawa Jacobs. Ziarna pozyskiwane do jej produkcji cechują się najwyższą jakością. Fenomen kawy polega także na jej niezwykle dużej liczbie możliwości. Można podejść do niej w sposób najbardziej tradycyjny i konserwatywny, czyli po prostu zalać dwie łyżeczki wodą, po czym uzyskamy kawę czarną. Jeżeli ten smak nam nie odpowiada, możemy przy pomocy mleka, cukru, lub innych dodatków słodzących poprawić jej smak i dostosować go do naszych preferencji.

Alternatywne sposoby słodzenia

Niezależnie od tego, po której stronie jesteśmy w wyborze pomiędzy kawą i herbatą, możemy poprawiać jej smak na różne sposoby. Najbardziej popularny jest oczywiście cukier, a w przypadku kawy również mleko. Warto zaznaczyć, że w Wielkiej Brytanii niemal tradycją stało się dodawanie mleka do herbaty, co w innych regionach świata nie stanowi codzienności. Oprócz cukru, znajdziemy wiele możliwości. Bardzo ostatnio popularnym rozwiązaniem stał się miód z pasieki, który zawiera substancje znakomicie działające na wszystkie układy w naszym organizmie. Może być to ciekawa alternatywa do cukru oraz mleka, które w zbyt dużych ilościach mogą być fatalne dla naszego zdrowia.

Przekąska do napoju

W niemal wszystkich kawiarniach na odpowiednim poziomie do filiżanki kawy, herbaty, czy też gorącej czekolady dostajemy jeszcze jeden, dodatkowy przysmak do jedzenia. Czasami może być to biszkopt, czekolada w kaletkach, czy też kawałek sernika. Jeżeli połączymy nasz ulubiony gorący napój z czymś do przekąszenia, możemy to nawet liczyć jako jeden z kilku posiłków w ciągu dnia, a nie tylko dodatek do spędzenia przerwy. Należy jednak zwrócić uwagę na dużą liczę kalorii zawartej w słodkich przekąskach oraz niektórych napojach, ponieważ ich nadmiar z dużym prawdopodobieństwem skończy się nadwagą, która nie ma żadnych pozytywnych skutków.