Idealny wieczór nad włoskim morzem

Idealny wieczór nad włoskim morzem

Zazwyczaj Włochy kojarzymy z wieloma atrakcjami pod kątem turystyki. Zwraca się szczególną uwagę na piękno Toskanii z jej fenomenalnymi wręcz winnicami, sławnymi na całym świecie górami odwiedzanymi niemalże przez cały rok, oraz oczywiście będącym europejską stolicą mody Mediolanie. Warto jednak pamiętać, że przecież Półwysep Apeniński leży w dużej mierze nad morzami – Śródziemnym oraz Adriatyckim.

Wśród natury

Cieplejszy klimat śródziemnomorski daje nam praktycznie nieograniczone możliwości relaksu. Wysoka temperatura pozwala na spokojne wylegiwanie się na plaży czy leżaku w ogrodzie od raza do wieczora. Takie owady jak świerszcze czy pasikoniki oczywiście występują w wielu miejscach, jednak w żadnym stopniu nie będą dla nas uciążliwe. Powinniśmy pamiętać także o tym, że bardzo dużo regionów słynie z wysokich wzniesień. Najbardziej popularnym są oczywiście okolice Neapolu i Wezuwiusz, będący niegdyś największym aktywnym wulkanem w całej Europie. Z tego powodu Włochy będą doskonałym miejscem nie tylko dla miłośników leniwego wypoczynku, ale również aktywności fizycznej.

Skaliste wybrzeże

Polskie myślenie o plażach oraz wybrzeżu jest raczej jasne i oczywiste. Bałtyk rozpieścił nas pod kątem piaszczystych plaż, okazjonalnie będących przerywanymi przez wysokie klify, będące również niezwykle charakterystyczną częścią naszej kultury. We Włoszech sytuacja wygląda nieco inaczej. Owszem, mamy do czynienia z wieloma plażami piaszczystymi, jednak są one zdecydowanie mniejsze. Zazwyczaj mówimy tutaj o miejscach, które są niejako otoczone przez skaliste wybrzeża. Jeżeli chcemy pójść wieczorem nad morze, nie powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na piasku. Wejście na skałę i podziwianie zachodu słońca z nieznanej perspektywy niewątpliwie ma swój urok.

Kieliszek delicji

Pochodzące z Włoch wina przez dekady zapracowały na swoją renomę. Przede wszystkim mowa tutaj o czerwonych trunkach, świetnie sprawdzających się w wielu sytuacjach. Bez wątpienia warto w tym momencie zwrócić uwagę na to, jak wiele zależy od potrawy, która ma być naszym głównym daniem w czasie kolacji. Włoscy szefowie kuchni zdają sobie sprawę, jak odpowiednie połączenie ich potraw z winem może pomóc w uwolnieniu maksymalnego aromatu. W ten sposób dostajemy wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju danie.