Jak dobrać zastawę stołową do stylu swojego mieszkania?

Jak dobrać zastawę stołową do stylu swojego mieszkania?

Jak dobrać zastawę stołową do stylu swojego mieszkania?

Wybór zastawy stołowej często bywa trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nic dziwnego – to właśnie od niej zależy atmosfera naszych domowych posiłków, a także wrażenie, jakie sprawiamy na odwiedzających nas gości. Dziś zapraszam Was na podróż przez różne style dekoracyjne, które pomogą Wam dobrać idealną zastawę stołową do Waszych wnętrz. Czy jesteście gotowi?

Zanim zaczniemy: początkowe kroki w wyborze zastawy stołowej

Nim zaczniemy przeglądać konkretnych producentów i modele, warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą nam zawęzić pole poszukiwań. Zastanówmy się, jak często i w jakim gronie zwykle jemy posiłki. Czy potrzebujemy zastawy na co dzień, czy raczej na specjalne okazje? Ile osób zwykle zasiada przy naszym stole? Jakie mamy preferencje kolorystyczne i stylistyczne?

Porcelana firmy lubiana, np. jest świetnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie elegancję i klasykę, ale równie dobrze odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach, dzięki swojej uniwersalnej bieli i minimalizmowi form.

Smak i styl: dobranie zastawy do decyzji estetycznych i funkcjonalnych

Gdy już wiemy, czego mniej więcej szukamy, czas przejść do konkretnych stylów dekoracyjnych, które mogą nam pomóc w wyborze zastawy stołowej idealnej dla naszego domu. Poniżej przedstawiam kilka kierunków, które mogą Wam w tym pomóc.

Styl skandynawski

Jeżeli w Waszych domach króluje biel, drewno i prostota form, zastawa stołowa powinna podążać tą samą drogą. Sprawdzą się tutaj jasne naczynia o prostych, geometrycznych kształtach. Idealne będą modele minimalistyczne, bez zbędnych zdobień.

Styl boho

W tym wypadku możemy pozwolić sobie na więcej – zastawa stołowa może być eklektyczna, kolorowa i nieco szalona. Mieszanka różnych wzorów, faktur i kształtów tylko dodaje uroku temu stylowi.

Styl glamour

Tu zasada jest prosta – im więcej blasku, tym lepiej. Zastawa stołowa powinna przyciągać wzrok i dodać wnętrzu elegancji. Złote lub srebrne brzegi, błyszczące zdobienia, a nawet szkło lub kryształ – to wszystko znajdzie tu swoje miejsce.

Podsumowanie: niezawodne porady na udany wybór zastawy stołowej do Twojego domu

Podsumowując, dobór odpowiedniej zastawy stołowej nie jest prostym zadaniem, ale z pewnością warto poświęcić mu chwilę. Odpowiednie naczynia potrafią ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków, jak również uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Jeśli jednak nadal macie wątpliwości, pamiętajcie o uniwersalności porcelany lubiana. To zawsze dobry i bezpieczny wybór.

Pamiętajcie też, że zastawa stołowa to nie tylko piękno, ale również funkcjonalność. Dobierzmy ją tak, aby sprzyjała naszym codziennym nawykom i potrzebom, a jednocześnie cieszyła oko i tworzyła pożądaną atmosferę w naszych domach.

Szacunek dla własnego domu zaczyna się od szacunku dla detali – a idealnie dobrana zastawa stołowa to jeden z nich.