Jak przygotować poczęstunek na domowe przyjęcie urodzinowe?

Jak przygotować poczęstunek na domowe przyjęcie urodzinowe?

Urodziny to doskonała okazja, aby przygotować przyjęcie dla bliskich. Jeśli decydujemy się na zorganizowanie imprezy w domu, to potrzebujemy wygospodarować czas na przygotowania. Organizacja przyjęcia wiąże się między innymi z przygotowaniem poczęstunku dla gości. Sprawdź nasze propozycje!

Finger food - doskonałe na imprezę

Finger food to doskonały pomysł na przekąski na różnego rodzaju okazje, w tym urodziny. Są to niewielkich rozmiarów dania, które możemy spożywać za pomocą rąk. Zaliczają się do tego między innymi kanapki, koreczki, mini tarty, pizzerinki oraz wiele innych. Serwuje się je najczęściej na różnego rodzaju dekoracyjnych talerzykach. Doskonale się prezentują, a przy okazji są niezwykle prostą i smaczną przekąską. Przygotowanie przekąsek typu finger food nie jest czasochłonne, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowania. Do ich spożywania nie potrzebujemy sztućców ani odpowiedniej ilości miejsca. Taki poczęstunek to strzał w dziesiątkę!

Słodkie przekąski na imprezę

Urodziny to świetna okazja do przygotowania słodkich przekąsek. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju ciasta, muffiny czy ciasteczka. Z pewnością przygotujemy je samodzielnie. Wypieki wymagają jednak zdecydowanie więcej czasu na przygotowanie. Jeśli nie mamy go zbyt wiele, to najlepszym rozwiązaniem będzie cukiernia online. Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele cukierni online oferujących dobrej jakości pyszne wypieki. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej złożymy zamówienie, a różnego rodzaju słodkości zostaną dostarczone prosto do naszego domu. To z pewnością świetny pomysł na imprezowe przekąski, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają zdolności kulinarnych lub nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie poczęstunku.

Dania na ciepło

Na imprezie urodzinowej oprócz słodkości czy przekąsek, które możemy chwycić w rękę, doskonale sprawdzą się również dania na ciepło. Warto przygotować chociażby jeden lub dwa rodzaje ciepłych potraw. Co sprawdzi się najlepiej? Doskonałym pomysłem będą na przykład krokiety z serem i pieczarkami. To danie, które lubi praktycznie każdy, dlatego z pewnością będzie to doskonały posiłek na imprezę urodzinową. Kolejnym pomysłem na ciepłe dania, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim będą przekąski z grilla - mięso, kiełbasy, przeróżne warzywa. To coś, co z pewnością posmakuje wszystkim gościom!