Jak spędzić weekend? Ciekawe pomysły

Jak spędzić weekend? Ciekawe pomysły

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane lato. Dni stają się coraz dłuższe, zachęcając do działania, a wieczory – cieplejsze, sprawiając, że niekoniecznie chce się spędzać czas w domu. Przy czym nie każdy z nas może pozwolić sobie na dłuższy wyjazd – czy to przez natężenie pracy w firmie, czy z jakichkolwiek innych przyczyn. Czasem więc musi nam wystarczyć weekend. Jak więc go nie zmarnować? Podpowiadamy!

Krótka wycieczka w piękne miejsce

W biurach podróży obowiązuje ścisła terminologia; kiedy imprezą turystyczną nazywa się wyjazd z noclegiem, określenie „wycieczka” odnosi się do wyjazdów jedynie jednodniowych, w czasie których nie korzystamy z oferty bazy noclegowej. Niemniej wśród osób niepowiązanych z branżą turystyczną, wycieczka jak najbardziej może być także weekendowa i taką też Ci proponujemy. Nie musi być daleka i skrupulatnie zaplanowana – postaw na spontan z ukochaną osobą, rodzicami, rodzeństwem, znajomymi bądź solo, by tak po prostu odpocząć od zgiełku całego świata i szarnej codzienności. W zależności od tego, co lubisz, możesz wybierać góry, jeziora, morze, a nawet centrum wielkich miast. Decyzja? Jak zawsze należy do Ciebie!

Weekendowy sposób na miło spędzony czas

Czasami bywa i tak, że z nadmiaru obowiązków czy niezdecydowania nie jesteśmy w stanie zaplanować nawet krótkiej weekendowej wycieczki. W takim wypadku warto zapoznać się z najbliższą okolicą i zwiedzić te miejsca, które przez lata omijało się szerokim łukiem. Mogą to być różnego rodzaju muzea, zameczki, baszty czy choćby i restauracje z regionalną kuchnią (na przykład tajską, chińską, koreańską – tak, one naprawdę różnią się od siebie!). Zaczerpnij trochę kultury i spróbuj odkryć swoją małą ojczyznę na nowo. Gwarantujemy, że nabierze ona dla Ciebie zupełnie innych kolorów!

A gdy za oknem wiatr i deszcz...

Nie zawsze jest tak, że pogoda latem nam sprzyja. Wręcz przeciwnie – szczególnie nad polskim morzem burze i deszcze przeplatają się z upałami i zaskakują wszystkich. W takim wypadku niewskazane jest wychodzenie z domu, niemniej na taką okazję też mamy plan. Poświęć sobotę sobie – zadbaj o dobre samopoczucie, odpocznij po tygodniu pracy. Popołudniu możesz nastroić się na wieczór z pomocą aromaterapii kadzidełkami i świecami woskowymi, pomocne mogą okazać się również olejki CBG. Pamiętaj, by tego dnia nie spędzać przed telewizorem, chyba że na wieczornym maratonie ulubionej trylogii Gwiezdnych Wojen! Wieczorem zadbaj o smaczną kolację z mniej zdrowym deserem oraz pielęgnacyjną, długą kąpiel w pianie i soli, z nastrojową muzyką w tle. W tak przyjemny, relaksacyjny czas nikt nie powinien zabronić Ci śpiewać!