Poznaj trzy pomysły na uniwersalne prezenty!

Poznaj trzy pomysły na uniwersalne prezenty!

Mikołajki, święta Bożego Narodzenia - te okazje przyczyniają się do poszukiwań podarunków nie tylko dla rodziny i bliskich przyjaciół, ale również współpracowników czy też partnerów biznesowych. Niżej prezentujemy kilka porad, które powinny ułatwić poszukiwania!

Prezent dla współpracownika czy dalszego znajomego? Postaw na klasykę!

W przypadku osób, z którymi nie jesteś w zbyt bliskich relacjach - znalezienie odpowiedniego upominku może być kłopotliwe. Nie znając zainteresowań i preferencji danej osoby warto postawić na uniwersalne i sprawdzone pomysły, które z dużą dozą prawdopodobieństwa spotkają się z aprobatą beneficjentów. O jakich przykładach mowa? Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów!

Kawa Jacobs w ziarnach - pobudzi do działania

O dobroczynnych właściwościach kawy (spożywanej naturalnie z umiarem) nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przysłowiowa przerwa na kawę może być uzupełniona także słodką przekąską - nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby była pijana również solo. Pobudzi wówczas do działania i napędzi do dalszych aktywności. Taka kawa Jacobs ziarnia to doskonały pomysł na upominek dla posiadaczy ekspresów do kawy czy też młynków. Kto raz spróbuje takiej kawy ze świeżo mielonych ziaren, ten zapewne zostanie oczarowany smakiem tego szlachetnego napoju - zdecydowanie wyróżnia się od sklepowych odpowiedników w typie instant. Urzeka smakiem i głębią aromatu. Ziarna kawy mają także inną praktyczną funkcję - mogą one skutecznie pochłaniać niechciane zapachy np. z lodówki. Z kolei pozostałości po kawie świetnie nadadzą się do sporządzania peelingu kawowego.

Miód - zdrowy dodatek do potraw i nie tylko

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o dobroczynnych właściwościach miodu. Może on występować zarówno solo, jak i z wieloma dodatkami smakowymi - z miętą, maliną czy spiruliną lub imbirem. To zaledwie kilka przykładów! Warto korzystać z tych dobrodziejstw natury - miód jest bowiem przykładem zdrowej przekąski, która sprawdzi się zarówno jako dodatek do niektórych potraw i mięs, ale także wypieków, deserów czy do słodzenia herbaty lub na kanapki. Świetnie spełni swoją rolę także solo - w przypadku, gdy będziesz mieć chęć na coś słodkiego - łyżka miodu będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż czekoladowy baton. Miód leśny urzeka niepowtarzalnym smakiem oraz prozdrowotnym działaniem. To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego taki podarunek jest nie tylko praktyczny, ale i zdrowy!

Powyższe dwie propozycje powinny ucieszyć każdego - możesz mieć też pewność, że znajdą one swoje praktyczne zastosowanie!