Taras - na co zwrócić uwagę przy aranżacji?

Taras - na co zwrócić uwagę przy aranżacji?

Aranżując część wypoczynkową na tarasie, ważne jest kilka aspektów – dobór i rozmieszczenie mebli, oświetlenie, organizacja strefy relaksu oraz styl, w jakim chcemy zagospodarować taras. Oto kilka naszych pomysłów

Podziel taras na obszary

W przypadku większych tarasów dobrym pomysłem jest podzielenie obszarów na strefy, tak aby każda ze stref pełniła swoją funkcję. Po jednej stronie umieść meble wypoczynkowe, w tym leżaki, krzesła i stół. Po drugiej stronie możesz umieścić grill. Jeśli wybierzesz wersję na węgiel, pamiętaj, że musi być z dala od elewacji budynku i materiałów łatwopalnych. Na tarasie możesz umieścić regulowane leżaki, hamak czy wygodne krzesła do wypoczynku. Ważne jest, aby ustawić meble w kierunku, który będzie najatrakcyjniejszy dla gości i dla Ciebie. Krzesła powinny być skierowane w stronę ogrodu lub basenu, abyś mógł się zrelaksować, oglądając piękną zieleń lub błękitną wodę. Część tarasu możesz przyznać na mały ogródek warzywny. Sprawdzą się tam pomidorki koktajlowe, sadzonki borówek amerykańskich lub zioła. Taras jest zawsze lepiej zaaranżować na tyłach budynku, gdzie Twoi goście będą oddzieleni od zgiełku ulicy. Jeśli nie jest to możliwe, warto posadzić wysokie krzewy, aby lekko osłonić ulicę i inne budynki lub zastosować tarcze w postaci pergoli.

Stwórz nowoczesny taras

Na nowoczesnym tarasie nie powinno zabraknąć prostych, ale i eleganckich mebli z oraz metalowego stołu ogrodowego z elementami ze szkła. Doskonale łączy w sobie styl nowoczesny i loftowy. Oświetlenie również odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Geometryczne kostki czy listwy LED z pewnością zrobią duże wrażenie, zwłaszcza jeśli zostaną zamontowane w podłodze lub w wysuwanym baldachimie. Jeśli zależy Ci na wytrzymałych, a zarazem lekkich materiałach, możesz zakupić również meble aluminiowe. Udekoruj je prostymi poduszkami i siedziskami z tkaniny, aby wyglądały przytulniej. Masywne i proste donice z kwiatami i ulubionymi krzewami z pewnością podkreślą cały wygląd. Ważne, aby rośliny były zdrowe i odpowiednio pielęgnowane. Dobry sklep rolniczy da Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Oświetlenie tarasowe

Przy oświetleniu tarasu mamy kilka rozwiązań – mogą to być źródła światła umieszczone na elewacji budynku, ale także w gruncie tarasu. Wiele osób decyduje się również na taśmy LED lub świecące kostki brukowe w baldachimie: to rozwiązanie prezentuje się dość efektownie, a jednocześnie mamy pewność, że cały taras jest odpowiednio oświetlony. Małe tarasy można oświetlić samą lampą na elewacji lub lampionami wokół mebli i na stole. Ważne, żebyś wybierał ekologiczne rozwiązania i zieloną energię. Skoro na swoim talerzu lubisz mieć zdrowe jedzenie, które dostarcza Ci ekologiczny sklep, to tak samo zadbaj o swój taras.