Trzy gadżety, które warto mieć w swojej kuchni

Trzy gadżety, które warto mieć w swojej kuchni

Chyba nikt z nas nie chce spędzać długich godzin w kuchni na gotowaniu. Warto więc ułatwiać sobie pewne czynności, dzięki którym czas spędzony na pichceniu zdecydowanie się skróci, a wy zyskacie więcej czasu w ciągu dnia. Jak to zrobić? W tym artykule przedstawimy Wam kilka naszym zdaniem wartych zainteresowania gadżetów, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają codzienne gotowanie. Zostańcie z nami do końca artykułu i sprawdźcie jakie sprzęty wybraliśmy.

Z tym sprzętem przygotujesz swój obiad nawet do 3 razy szybciej!

Chcesz przyspieszyć gotowanie zupy, potrawki czy ziemniaków? Postaw na sprzęt, który zrobi to nawet 3-krotnie szybciej. Jaki gadżet mamy na myśli? Oczywiście szybkowar! Taki sprzęt znajdziesz zarówno w wersji jako garnek ze specjalną pokrywą, czyli do gotowania na kuchence, jak i w wersji elektrycznej, jako osobny sprzęt kuchenny do postawienia na blacie. Jak działają szybkowary? Sprzęt ten działa szybciej i wydajniej dzięki podwyższonemu ciśnieniu w środku garnka. Dzięki specjalnej i bardzo szczelnej przykrywce para krąży wewnątrz naczynia i nie ulatuje na zewnątrz, co wpływa na przyspieszenie czasu gotowania potraw. Jest to doskonały gadżet, który sprawdzi się u wszystkich fanów dań jednogarnkowych. My osobiście polecamy ten w wersji garnka z przykrywką, który można postawić bezpośrednio na palniku. Dzięki temu nie zagracimy sobie kuchni dodatkowym sprzętem.

Coś dla fanów ciast i innych wypieków

Jeśli lubisz spędzać czas w kuchni na pieczeniu przeróżnych wypieków, warto postawić na sprzęt, który wyręczy Cię podczas monotonnego i długiego wyrabiana ciasta, robienia mas czy innych kremów. Na myśli mamy oczywiście robota planetarnego, który jest niezawodnym wsparciem podczas każdego pieczenia. Najlepiej sprawdzi się sprzęt, który ma wymienne końcówki i zrobi za Ciebie jak najwięcej, czyli np. zagniecie ciasto, ubije pianę, ukręci krem czy masę do tortu. Taki robot planetarny, dzięki wymiennym końcówkom może także wspomóc Cię przy innych pracach w kuchni, jak np. szatkowanie, krojenie w plastry czy blendowanie.

Poręczny i wygodny sprzęt na każdą kieszeń

Jeśli masz mało miejsca w kuchni i żaden dodatkowy sprzęt nie zmieści Ci się na blacie, wybierz dobrej jakości blender z wymiennymi końcówkami i malakserem w zestawie. Taki sprzęt wyręczy Cię podczas szatkowania, mielenia czy ubijania. Możesz robić nim przeróżne pasty, a także mieszać ciasta czy kremy. Będzie to dobry wybór dla wszystkich z Was, którzy nie mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, jakim jest robot planetarny lub dla tych, którzy mają za mało miejsca w swojej kuchni.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom gotowanie będzie szło Wam znacznie szybciej.