Tymi potrawami zaskoczysz swoich gości

Tymi potrawami zaskoczysz swoich gości

Jeśli przygotowujesz przyjęcie albo nawet zwyczajne spotkanie z przyjaciółmi, z całą pewnością zastanawiasz się, co takiego możesz im podać, aby ich zachwycić i sprawić, że jeszcze długo będą wspominać obiad, czy kolację, którą im zaserwowałeś. Smakołyków jest co prawda sporo, ale zakładamy, że faktycznie chcesz ich czymś zaskoczyć i tym samym sięgnąć po coś, czego do tej pory im nie oferowałeś. O to nasze najlepsze propozycje.

Pyszne dania wegetariańskie, które zaskakują sytością i smakiem

Kuchnia wegetariańska cieszy się coraz większym uznaniem i to już wcale nie tylko wśród osób, które deklarują, że są wegetarianami. Na tego typu dania i przekąski decyduje się sporo osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i jeść zdrowiej, a jednocześnie tak samo smacznie i sycąco. Jednym z najczęściej polecanych składników, jeśli chodzi o dania kuchni wegetariańskiej, jest tofu naturalne. Jeśli zdecydujesz się właśnie na wariant naturalny, samodzielnie możesz zadecydować, w jaki sposób go przygotować. Możesz zrobić na przykład ulubioną marynatę. Tofu ma to do siebie, że wciąga aromaty i smaki, z którymi jest łączony. Samo tofu możesz dodać na przykład do sałatki albo usmażyć je w całości i zjeść z ulubionymi dodatkami. Gwarantujemy ci, że twoi goście będą prosić o dokładkę!

Przekąski nieco inne od standardowych

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości jeszcze bardziej, weź pod uwagę możliwe przekąski, które mogą wylądować na ich talerzach. Również w tej kwestii możesz postawić na niecodzienne wybory. Jednym z nich będą, chociażby robaki w czekoladzie. Wiemy, że być może nie od razu brzmi to przekonywująco, ale jeśli raz spróbujesz, na pewno zrobią na tobie wrażenie i zdecydujesz się na więcej. Zwłaszcza wtedy, gdy sprawdzisz, jak wiele korzyści niesie ze sobą jedzenie tego typu robaków. Przede wszystkim jest to bardzo cenne źródło białka. W związku z tym to dobra opcja dla ludzi ćwiczących i dbających o swoją sylwetkę. Oprócz tego mają też stosunkowo niską kaloryczność. Warto spróbować ich przynajmniej raz i zaproponować to także swoim gościom.

Na czym przygotowywać ulubione potrawy?

Jeśli nie masz jeszcze takiej w swojej kuchni, koniecznie zdecyduj się na patelnię wykonaną z solidnego materiału. Odczujesz różnicę w gotowaniu niemalże natychmiast. Patelnia żeliwna to niezastąpiony sprzęt, dzięki któremu wszelkie twoje działania w kuchni staną się jeszcze przyjemniejsze. Bardzo często w tego typu patelniach można także zapiekać potrawy, a więc masz tym samym podwójną korzyść.