Własna piwniczka z winami

Własna piwniczka z winami

Uwielbiasz dobre wino? Z pewnością marzy ci się posiadanie własnej, klasycznej piwniczki z tymi niezwykłymi trunkami. Spełnienie tego marzenia jest o wiele prostsze, niż ci się wydaje! Wystarczy jedynie zgromadzić niezbędne fundusze i znaleźć odpowiednie miejsce. To i tak wiele? Przeczytaj nasz tekst i przekonaj się, że nie do końca!

Jak zagospodarować miejsce na winną piwniczkę?

Większość osób sądzi, że piwniczka z winami musi znajdować się w…piwnicy. To oczywiście błędny tok myślenia. Tak naprawdę przestrzeń na trunki możesz zaaranżować wszędzie, gdzie tylko będziesz w stanie zapewnić im odpowiednie warunki. Prawdą jest, że piwnica najlepiej się tutaj sprawdzi, jednak istnieje wiele innych możliwości. Wino potrzebuje odpowiedniego poziomu wilgoci, zacienienia i optymalnej temperatury. Jeśli nie masz pewności, jakie konkretnie otoczenie trzeba przygotować dla wina, takich informacji udzieli ci każda hurtownia alkoholi. Zamiast piwnicy możesz je przetrzymywać np. w garażu, na strychu czy w sieni. Wiele osób decyduje się na zaaranżowanie piwniczki także w innych pomieszczeniach. Wszystko jest tak naprawdę kwestią dostosowania warunków panujących w danym miejscu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele narzędzi, które to ułatwiają. Mamy tu na myśli przede wszystkim specjalne stojaki z termometrami, generatory wilgoci czy doskonale przystosowane szafy i beczki.

Ile kosztuje własna piwniczka z winami?

Wydawać by się mogło, że stworzenie własnej piwniczki z winami to nie lada wydatek, na który mogą pozwolić sobie jedynie przedstawiciele najzamożniejszych klas społecznych. Wartość piwniczki określana jest jednak przede wszystkim w odniesieniu do zgromadzonych zbiorów poszczególnych odmian i roczników wina. Właściciele najbardziej wartościowych piwniczek kolekcjonują butelki od wielu lat dlatego ich zbiory są tak imponujące. Nie musisz od razu inwestować w dziesiątki drogocennych trunków. Daj sobie czas i konsekwentnie rozwijaj swoją kolekcję o kolejne okazy. Wiele z nich z pewnością uda ci się znaleźć po okazyjnych cenach, przywieźć z zagranicy czy po prostu dostać w prezencie od bliskiej osoby. Warto również regularnie sprawdzać oferty takich miejsc, jak np. hurtownia alkoholi. To doskonała okazja do zakupu kilku butelek doskonałego wina w korzystnej cenie. Hurtownie oferują również korzystne rabaty, jeśli złożysz większe zamówienie.

Własna piwniczka z winami nie musi wiązać się z niebotycznymi kosztami. Możesz zaaranżować ją w dowolnym miejscu, a zbiory poszerzać powoli i konsekwentnie.