Wykorzystanie miodu i borówek w kuchni

Wykorzystanie miodu i borówek w kuchni

Wiosna, a zwłaszcza miesiąc maj to czas, kiedy zaczyna się kwitnienie borówek. Kwiaty zapylane są przez pszczołowate. To również czas, kiedy można rozpocząć pierwsze miodobranie. Te dwa produkty - miód i borówki, posiadają wiele cennych dla naszego zdrowia składników i mają wiele zastosowań w kuchni. Sprawdź, jak można je wykorzystać!

Zastosowanie miodu w kuchni

Miód posiada wiele cennych właściwości. Przede wszystkim wzmacnia organizm i wspomaga leczenie przeziębienia. Dodatkowo wykazuje działanie antybakteryjne i może obniżać ciśnienie. Warto wprowadzić ten produkt do swojej diety. Jak zatem możemy wykorzystywać miód w kuchni? Przede wszystkim, ze względu na swój smak, miód jest idealnym słodzidłem. Doskonale nadaje się do słodzenia napojów lub deserów. Sprawdzi się także jako marynata do mięs. Najmłodsi uwielbiają spożywać go posmarowanego na chlebie. Pamiętajmy, że jest to produkt kaloryczny, dlatego nie powinniśmy przesadzać z jego ilością w naszej codziennej diecie. Jednak zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie zastąpienie nim tradycyjnego, białego cukru. Warto wybierać miód z pasieki, dzięki czemu mamy gwarancję jakości i pewność, że miód nie posiada żadnych zbędnych dodatków.

Borówki - składnik wielu deserów

Borówki amerykańskie posiadają wiele wartości odżywczych i są bogatym źródłem witamin. Przede wszystkim przeciwdziałają powstawaniu komórek nowotworowych i poprawiają pracę narządu wzroku. Borówki amerykańskie wiele osób spożywa na surowo, gdyż posiadają przyjemnie słodki smak. Owoce te nadają się jednak jako dodatek do różnego rodzaju ciast, jak serniki owocowe, torty, rolady owocowe czy ciasta drożdżowe. Dodatkowo, możemy je dodać do jogurtów, lodów czy zdrowych koktajli owocowych. Borówki możemy wdrożyć także do diety najmłodszych. Uwielbiane są przez dzieci za swój słodki smak. Świetnie sprawdzą się także jako dodatek do popularnych naleśników.

Jak uprawiać borówkę amerykańską?

Borówkę amerykańską możemy uprawiać w swoim własnym ogrodzie. Przede wszystkim, niezbędne będą sadzonki borówek amerykańskich od sprawdzonego dostawcy. Warto wiedzieć, że istnieją różne odmiany tego owocu i różnią się one między innymi porą dojrzewania. Krzewy borówki powinno sadzić się w rzędach, a miejsce sadzenia obsypać grubą warstwą kory sosnowej. Po zasadzeniu, roślinę należy obficie podlać. Uprawianie borówki nie jest kłopotliwe ani wymagające, dlatego z powodzeniem możemy uprawiać borówkę w naszym ogrodzie i cieszyć się dostępem do pysznych i zdrowych owoców.