Zdrowe ciało na pierwszym miejscu

Zdrowe ciało na pierwszym miejscu

Jedzenie ma być dla nas przede wszystkim przyjemnością. Delektujemy się wieloma smakami i dodatkami, które znakomicie się komponują. Nie można jednak zapominać o kwestiach zdrowotnych. Z całą pewnością wielu z Was potrafi znaleźć idealny kompromis pomiędzy rozpływającymi się w ustach przysmakami i odpowiednim bilansem kalorycznym czy białkowym.

Pierwszy posiłek najważniejszy

Bardzo często bagatelizujemy śniadanie tuż po wstaniu. Wystarczy nam łyk gorącej kawy przed wyjściem bez żadnego posiłku. A przecież to właśnie ono ma nam dać maksymalnie dużo energii, którą potem możemy spożytkować na wyzwania czekające nas w ciągu dnia. Z drugiej strony musi być to szybki do przygotowania posiłek, do którego nie trzeba stać godzinami przy garach. Właśnie dlatego doskonałym pomysłem będzie owsianka. Można ją rzecz jasna przygotować na bardzo różne sposoby, zaczynają od bazy. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się jogurt, ale także mleko ryżowe lub krowie. Później możemy dodać zarówno owoce, jak również cukier, miód czy inne dodatki wedle naszych upodobań smakowych.

Podwieczorek z naciskiem na zdrowie

Wbrew pozorom słodycze mogą mieć bardzo dobry wpływ na naszą dietę. Oczywiście nie chodzi tutaj o obżeranie się nimi od rana do wieczora. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wiele z nich ma interesującą zawartość białka lub węglowodanów, która może stanowić bardzo ciekawą alternatywę do naszych zamiłowań żywieniowych. Największym problemem jest oczywiście cukier oraz dodatki w postaci lukrowanych posypek czy też kremów na bazie bitej śmietany. W dietach niektórych sportowców czy też osób bardzo aktywnych fizycznie pojawiają się rzecz jasna batony energetyczne, ale również biszkopty czy czekolada z orzechami. Galaretki bez cukru mogą stanowić doskonałą alternatywę nie tylko do codziennej diety, ale także przy okazji wszelkiego rodzaju wypieków.

Z dala od patelni

Nie można jednak zapominać o codziennym pędzie, szczególnie osób pracujących i żyjących na co dzień w największych miastach w kraju. Liczba bodźców zawodowych oraz towarzyskich jest tak duża, że czasami może zabraknąć godzin na spędzanie czasu w kuchni. Można oczywiście przerzucić się regularne zamawianie posiłków z restauracji z dostawą, jednak z pewnością kilkadziesiąt kawałków pizzy w tygodniu nie pomoże nam w utrzymaniu właściwej formy oraz zdrowia. Wtedy powinnismy sięgnąć po sprawdzony catering dietetyczny. Gdańsk, Kraków, Warszawa - w wielu największych polskich aglomeracjach taki model żywienia cieszy się dużą popularnością.