Zmień swoje nawyki żywieniowe na wiosnę

Zmień swoje nawyki żywieniowe na wiosnę

Wiosna to doskonały czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Zwłaszcza, że jest to okres, w którym dostępnych jest wiele sezonowych warzyw i owoców, dzięki którym możemy tworzyć pyszne i pełnowartościowe posiłki. Jednak zdrowa dieta to coś więcej niż tylko owoce i warzywa. Sprawdź, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby wzmocnić swój organizm po zimie.

Pozbądź się nadprogramowych kilogramów

Nadeszła wiosna, czyli dla wielu najbardziej wyczekiwany czas w ciągu roku. Może się jednak okazać, że po zimie zostaliśmy z kilkoma nadprogramowymi kilogramami, które chcemy zrzucić zanim nadejdzie lato. Wiosna to idealny moment na zmianę swoich nawyków żywieniowych, nie tylko po to, by schudnąć, ale także zadbać o swoje zdrowie. Każdy kto próbował restrykcyjnych diet, wie jak trudno jest wytrwać w postanowieniach. Dlatego zmianę nawyków żywieniowych zacznijmy stopniowo. Nie musimy w pełni rezygnować z ulubionych, słodkich przekąsek. Raz na jakiś czas jest to wręcz wskazane, aby zachować balans. Na co dzień starajmy się znaleźć zdrowsze zamienniki typowych słodyczy. Obecnie na rynku coraz bardziej popularne stają się zdrowe słodycze, na przykład ciastka, polewy czy galaretki bez cukru. Tradycyjny cukier zastępowany jest niekiedy słodzikami, które są zdrowsze i niskokaloryczne. Zdarza się nawet, że nie posiadają żadnych kalorii. To świetna alternatywa dla popularnych słodyczy. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam utrzymać zdrową dietę.

Zdrowe produkty roślinne

Produkty roślinne są najczęściej wykorzystywane w diecie wegańskie. Jednak nawet jeśli nie jesteśmy weganami, warto włączyć je do swojej codziennej diety, gdyż posiadają wiele cennych składników odżywczych. Do szczególnie zdrowych produktów roślinnych możemy zaliczyć rośliny strączkowe, jak ciecierzyca, fasola czy bób. Produkty roślinne są bogatym źródłem białka i błonnika pokarmowego. Pozostawiają uczucie sytości na dłużej. Popularnym produktem są także różnego rodzaju mleka roślinne, na przykład mleko ryżowe czy migdałowe. Są doskonałym zamiennikiem tradycyjnego, krowiego mleka. Przede wszystkim są zdecydowanie mniej kaloryczne i lekkostrawne. Możemy je dodać do kawy, owsianki czy zdrowych, słodkich wypieków. Sprawdzą się także dla osób z nietolerancją laktozy.

Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas ubolewa nad brakiem czasu. Dużo pracy i spora ilość obowiązków sprawiają, że niekiedy brakuje nam odpowiedniej ilości czasu na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest właśnie catering dietetyczny Gdańsk. Zdrowe i świeże posiłki są dostarczane codziennie pod drzwi naszego mieszkania. To świetne rozwiązanie dla zabieganych, którym zależy na tym, aby odżywiać się zdrowo każdego dnia.