Zobacz, jak rozwinąć swoje gospodarstwo

Zobacz, jak rozwinąć swoje gospodarstwo

Czas, kiedy rolnicy większość swoich obowiązków zawodowych wykonywali ręcznie odeszły już dawno w niepamięć. Wiele gospodarstw rolnych to teraz niesamowite przedsiębiorstwa, które rozwijają się w zastraszającym tempie. Niektórzy rolnicy decydują się na rozszerzenie działalności. Na co najlepiej postawić?

Zobacz, jakie rośliny warto wybrać, gdy chcesz rozwinąć swoje gospodarstwo

Większość gospodarstw ma ukierunkowany profil, który jest niezmienny od lat. Jeśli chcesz, aby Twoje gospodarstwo rozwijało się ciągle, warto zbudować dodatkowe źródło dochodu. Rolnicy, którzy mają ziemie najwyższej klasy, mają duży wybór i znacznie łatwiejszą decyzją do podjęcia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest hodowla owoców. Sadzonki borówek amerykańskich odnajdują się bardzo dobrze w panujących tam warunkach. Bardzo dobrze rosną na ziemiach, gdzie można zaobserwować obecność próchnicy, a także w miejscach z dużym dostępem do światła słonecznego.

Produkcja roślinna – czy nadal się opłaca?

Produkcja roślinna nadal cieszy się ogromną popularnością. Warto rozważyć również ją jako główne lub dodatkowe źródło dochodu w gospodarstwie. Nie bez znaczenia jest staranne planowanie upraw roślinnych, a także szczegółowe przywiązywanie wagi do zmianowania. Nieocenioną rośliną, która często spychana jest na dalszy plan podczas przygotowywania upraw jest owies kwalifikowany. Jest on rośliną fitosanitarną, która dobrze odnajduje się w różnych warunkach glebowych. Aby z powodzeniem prowadzić produkcję roślinną, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na  jej nasłonecznienie i nawodnienie, a także klasę bonitacyjną. Są to bowiem podstawowe informacje, dzięki którym możesz szczegółowo zaplanować całą hodowlę wybranych przez Ciebie roślin.

Produkcja zwierzęca – hodowla bydła

Produkcja bydła mlecznego cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród rolników. Nic w tym dziwnego. Jest ona bowiem nadal bardzo opłacalna. Rynek ten cechuje się niezwykłą stałością, dzięki czemu rolnicy bez problemu mogą zaplanować swoje wydatki. Jeśli zastanawiasz się, jak podnieść dochody swojego gospodarstwa rolnego, sprawdź hodowlę bydła mlecznego. Aby mleko było odpowiedniej jakości, a także żeby było produkowane w odpowiedniej ilości musisz wybrać dobre pasze dla bydła. Dzięki prawidłowemu odżywianiu bydło ma dostarczone odpowiednią ilość mikro i makroskładników, co przekłada się nie tylko na ilość produkowanego mleka, ale również sprawia, że zwierzęta te cieszą się zdrowiem przez bardzo długi czas. Planując hodowlę bydła, warto zapoznać się więc dobrze z wymaganiami żywieniowymi tych zwierząt.